20.09.2021 r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział online w Zachodniopomorskim i Lubuskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2021.

Zachodniopomorski i Lubuski Salon Maturzystów Perspektywy 2021

20 września 2021 roku odbył się Zachodniopomorski i Lubuski Salon Maturzystów Perspektywy 2021 – największa kampania informacyjna w Polsce dla klas maturalnych. Współorganizatorem i gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Szczeciński. Salon Maturzystów, poprzedzający termin składania deklaracji maturalnych, jest już stałym elementem kalendarza szkolnego. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną tegoroczna edycja odbyła się w formule online.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia rektora Uniwersytetu Szczecińskiego – prof.  dr  hab. Waldemara Tarczyńskiego oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy, którzy podkreślili w swoich wystąpieniach wagę Salonu jako miejsca, w którym matura spotyka się ze studiami. Zaprosili również maturzystów na studia na Uniwersytecie Szczecińskim.

Uczestnicy Salonu wzięli udział w wykładach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnych na temat egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz z przedmiotów dodatkowych – najczęściej wybieranych na poziomie rozszerzonym. Maturzyści mieli możliwość odwiedzić wirtualne stoiska uczelni oraz instytucji edukacyjnych, zadawać pytania na czacie oraz pobierać materiały informacyjne.

W ramach tej inicjatywy, w programie znalazła się bogata prezentacja kierunków studiów i  uczelni z całej Polski wraz z zasadami rekrutacji w roku 2022. W Salonie Maturzystów, w  ramach zajęć szkolnych, udział wzięły klasy maturalne LO i TZ pod opieką nauczycieli.

mgr Gabriela Lasowska