21.03.2016 r. uczniowie klasy I stolarz odwiedzili zakład stolarski „Drewco” w Chojnie.

Wycieczka do zakładu stolarskiego

W dniu 21 marca 2016 r. została zorganizowana wycieczka dla uczniów klasy I stolarz do zakładu stolarskiego „Drewco” w Chojnie. Celem wycieczki było zapoznanie się uczniów z organizacją stolarni, maszynami oraz pracami wykonywanymi w zakładzie produkcyjnym. Podstawową działalnością firmy jest masowa produkcja komponentów meblarskich oraz mebli z litego drewna sosny i buka, a także okazjonalnie olchy i dębu. Firma posiada certyfikat FSC.

Podstawowy asortyment komponentów meblarskich, to wszelkiego rodzaju nogi do stołów, komód, łączyny i szuflady. Natomiast asortyment meblowy, to stoły, ławy, regały, a także meble małogabarytowe sosnowe i bukowe. Park maszynowy firmy to nowoczesne maszyny obróbcze między innymi strugarka Weinig, automaty wiertarskie, centrum obróbcze CNC, czy też strugarko – tokarka CNC.

Firma współpracuje z fabrykami oraz innymi dużymi producentami mebli na terenie kraju oraz sieciami handlowymi w Danii.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystko to, czym zajmuje się stolarnia i porozmawiać z właścicielem, p. Mirosławem Ochalem, który zbudował zakład od początku, zapewniając kilkadziesiąt miejsc pracy. Specjalnie dla uczniów prezentowany był proces technologiczny elementu drewnianego na strugarko–tokarce, którego produktem końcowym była noga od stołu.

Zadaniem szkoły jest przygotowanie młodzieży do kreatywności, mobilności i aktywności zawodowej na rynku pracy oraz umiejętności takiego zaplanowania własnej kariery zawodowej aby osiągnąć sukces.

mgr Joanna Rogacewicz – kierownik pracowni szkolnych