21.03.2022 r. obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny w ZSP w Chojnie

21.03.2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbyło się huczne powitanie wiosny. Samorząd Uczniowski, za pozwoleniem p. Dyrektor, zorganizował tego dnia „Dzień bez plecaka”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się olbrzymią kreatywnością, przynosząc do szkoły swoje książki i zeszyty w różnego rodzaju alternatywach. Na korytarzach budynków szkolnych można było zobaczyć rowery, walizki, wózki sklepowe i wiele innych oryginalnych pomysłów. Do akcji włączyli się również nauczyciele, którzy postanowili pokazać swoim uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest umiejętność kreatywnego myślenia, zostawiając swoje torby i plecaki w domach.

Pierwszego Dnia Wiosny lekcje zostały skrócone, a długa przerwa wydłużona do godziny zegarowej. Na placu apelowym, przed budynkiem nr 1, uczniowie mieli możliwość zintegrowana się po dwuletniej pandemicznej przerwie. Z chęcią przyłączyli się do zabaw organizowanych na płycie placu, które odbywały się w rytm wybieranych przez szkolną społeczność aktualnych i nieco starszych hitów. Klasa 1 HŻ tego dnia przyrządziła pyszne kiełbaski, których z wielką chęcią skosztowali uczniowie i nauczyciele. Młodzież doskonale się bawiła, chętnie uczestniczyła w zabawach. W związku z tym przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego poprosili dyrekcję o przedłużenie zabawy. Prośba spotkała się  z  aprobatą, a zabawa przedłużyła się o 2 i pół godziny, po czym uczniowie udali się  do  domów. Społeczność szkolna ocenia tegoroczny Dzień Wiosny jako jeden z najlepszych dni w ich szkolnych karierach. Wszyscy liczą na możliwie szybką powtórkę tak doskonałej zabawy.

Piotr Podniesiński, kl. 2 ac LO