21.04.2017 r. w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie odbyło się podsumowanie projektu „Licealista w świecie nauki”.

Podsumowanie projektu „Licealista w świecie nauki”

W dniu 21 kwietnia 2017 roku, w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie, odbyło się zakończenie projektu „Licealista w świecie nauki”. Głównym założeniem projektu było uczestnictwo uczniów szkół ponadgimnazjalnych w badaniach naukowych pod opieką nauczycieli akademickich. Podczas uroczystego podsumowania 17 szkół, biorących udział w projekcie, zaprezentowało w postaci prezentacji multimedialnej przebieg i wyniki swoich badań. Grupę naszych uczniów reprezentowały Olga Kurpiel i Katarzyna Szymkowiak z klasy II d, które przedstawiły temat „Rozmnażanie roślin w kulturach in vitro i ich praktyczne wykorzystanie”.

Każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający udział w tym przedsięwzięciu.

Uczestnictwo w projekcie Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt na ZUT w Szczecinie było dla uczniów klasy II d ciekawą przygodą, a zarazem inną niż zwykle formą nauki biologii. Polecamy tym, którzy są chłonni wiedzy i eksperymentów, aby w kolejnej edycji projektu „ Licealista w świecie nauki” spróbowali swoich sił.

• Prezentacja multimedialna

mgr Agnieszka Pawlaczyk