21.04.2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach 73. rocznicy Forsowania Odry.

Udział ZSP w Chojnie w obchodach 73. rocznicy Forsowania Odry

W dniu 21 kwietnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców, wzięli udział w obchodach 73 rocznicy Forsowania Odry. Uroczystości pod pomnikiem Wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego na Cmentarzu Wojennym w Siekierkach rozpoczęły się wprowadzeniem kompanii honorowej i pocztów sztandarowych. Następnie odbyła się  polowa msza święta celebrowana przez ks. abp. Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko – Kamieńskiego oraz uroczysty apel i złożenie kwiatów pod pomnikiem. W  uroczystościach wzięli udział: minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, szef Urzędu ds.  Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, a także przedstawiciele władz województwa, powiatu, gminy, służb mundurowych, związków kombatantów, organizacji społecznych, przedstawiciele oświaty, młodzież szkolna oraz ludność cywilna. Naszą szkołę godnie reprezentowali poczet sztandarowy, Samorząd Uczniowski i klasy mundurowe.

mgr Agnieszka Pawlaczyk