21.04.2021 r. uczniowie klas LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki wzięli udział w wykładzie online „Profilowanie kryminalistyczne od Thomasa Bonda do Roberta Reslera” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie.

Wykład online

„Profilowanie kryminalistyczne od Thomasa Bonda do Roberta Reslera”

21 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 1 b i 2dp LO o kierunku przyrodniczym z  elementami kryminalistyki wzięli udział w wykładzie online, zorganizowanym przez  Wyższą Szkołę Humanistyczną w Szczecinie. Wykład na temat: Profilowanie kryminalistyczne od Thomasa Bonda do Roberta Reslera przeprowadził dr Bogdan Lach, profiler uczestniczący w tworzeniu profili psychologicznych nieznanych sprawców.

Wykład rozpoczął się omówieniem zagadnień ogólnych dotyczących pojęcia i charakterystyki profilowania, a następnie omówiony został rys historyczny, przywołujący pionierów profilowania – Cesarego Lombroso, Ernsta Kretschmera, Hansa Grossa, słynnego ze sprawy londyńskiego Kuby Rozpruwacza Thomasa Bonda, a także współczesnych profilerów – takich jak Robert Resler.

Wzbogaceni o nowe zagadnienia dotyczące elementów kryminalistyki, jesteśmy zgodni co  do  tego, że profilowanie kryminalistyczne jest tylko jedną z wielu dróg pomagających wykryć sprawcę przestępstwa.

mgr Agnieszka Pawlaczyk