21.09.2018 r. odbyła się wycieczka integracyjna klasy I TH/TŻ.

Wycieczka integracyjna kl. I TH/TŻ

21 września 2018 r. uczniowie klasy I TH/TŻ udali się wraz z wychowawcą na wycieczkę integracyjną do Open the door w Gorzowie Wielkopolskim. Pokój pełen zagadek i tylko 60 minut żeby z niego uciec – tak można w skrócie opisać tę grę, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na  całym świecie. To prawdziwy wyścig z czasem, któremu towarzyszy znakomita zabawa i emocje – rosnące z minuty na minutę.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i zamknięci w przygotowanych tematycznych pokojach o  zróżnicowanej scenerii. Więzienie Guantanamo i możliwość ucieczki, tonący statek Czarna Perła, labirynty, piramidy i tajemnice egipskich bogów, leśne królestwo pełne czarów z potworem i  niebezpiecznym skrajem lasu – to zadania z jakimi przyszło im się zmierzyć. W każdym z tych pokoi znajdowały się trzymające w napięciu zagadki. Ich rozwiązanie, łamało szyfry i stwarzało możliwość odnalezienia klucza, dzięki któremu można otworzyć magiczne drzwi.

Wydostanie się z tych pomieszczeń wymagało od uczniów znajomości historii, pracy zespołowej, kreatywnego myślenia oraz spostrzegawczości. Każda z przygód to walka z czasem oraz szereg zadań logicznych i zręcznościowych. Wszystkie drużyny doskonale współpracowały, jednak nie udało się  żadnej z grup zakończyć przygody sukcesem i opuścić pokoju. Niektórym zespołom zabrakło tylko odrobiny czasu i szczęścia.

Po wyjściu z Escape room – u odbyła się krótka wycieczka po mieście, połączona z integracją młodzieży na placu zabaw oraz obiad w Mc Donalds, który stał się okazją do wymiany wrażeń. Ekscytujące przygody tego dnia zapewne na długo pozostaną w pamięci uczniów. Zapoczątkowane podczas wycieczki zespolenie klasy zostanie sprawdzone ponownie za jakiś czas, bo klasa zgodnie wyraziła chęć powrotu do tajemniczych pokoi.

Wychowawca:

Bianka Małysz – Lewandowska