21.09.2018 r. uczniowie kl. I bd Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Międzyzdrojów.

Wycieczka integracyjna kl. I bd LO do Międzyzdrojów

21 września 2018 r. uczniowie klasy I bd Liceum Ogólnokształcącego po raz pierwszy uczestniczyli we wspólnej wycieczce klasowej, która miała zintegrować nową grupę uczniów.

Celem wycieczki było miasto położone na wyspie Wolin – Międzyzdroje, nadmorski ośrodek wypoczynkowo – turystyczny.

Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po molo – pomoście o długości 395 m wychodzącym w głąb Morza Bałtyckiego. Dzięki słonecznej pogodzie i delikatnej bryzie spacer był prawdziwą przyjemnością i u części uczestników powróciły wspomnienia po niedawno zakończonych wakacjach.

Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy, była najpopularniejsza aleja w Międzyzdrojach – Promenada Gwiazd. Niektórzy porównywali swoją dłoń z dłońmi ludzi estrady – aktorów, czy piosenkarzy.

Jednym z bardziej interesujących punktów wycieczki była podróż przez niewyobrażalne przestrzenie, w poszukiwaniu granic galaktyki, podróż odkrywająca tajemnice największych fenomenów przyrody aż po narodziny wszechświata, w którą przeniósł nas seans w  miejscowym Planetarium. Po przerwie na posiłek udaliśmy się do Gabinetu Figur Woskowych, gdzie mogliśmy zobaczyć ok. 100 naturalnej wielkości figur woskowych, przedstawiających znane osobistości, np. aktorów, polityków, sportowców, muzyków, a  także  postacie z bajek.

Na koniec „błądziliśmy” w labiryncie luster, z przerażeniem szukając wyjścia na zewnątrz, a  korzystając z ostatnich ciepłych dni tego lata udaliśmy się jeszcze na spacer po plaży.

W dobrych humorach, podśpiewując w autokarze znane przeboje Sławomira czy Zenka Martyniuka, późnym popołudniem wróciliśmy do domów.

Uczniowie klasy I bd LO