21.09.2018 r. uczniowie z klasy I ac LO uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Szczecina.

Wycieczka integracyjna klasy I ac LO

21 września 2018 roku uczniowie z klasy I ac LO pod opieką wychowawczyni pani Edyty Krupy – Nadolny oraz rodziców uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Szczecina. Głównym punktem wycieczki był wojenny film „Dywizjon 303” w kinie Helios. Fabułą filmu jest prawdziwa historia polskich lotników, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o  tym  samym tytule, którzy obronili Wielką Brytanię przed hitlerowską inwazją. Film pokazuje jak nasi rodacy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. Młodzi bohaterowie i ich losy ukazane były w sposób bardzo wzruszający, a fakt, że każdy dzień mógł być ich ostatnim, napawał dumą nas oglądających i pokazywał najwyższy poziom patriotyzmu. Film opowiada nie tylko o bohaterskich akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również młodych Polaków i ich życie prywatne, którzy bawią się, śmieją, kochają, boją się i pokonują swój strach. Wszystko to jest dobrym przykładem dla  młodzieży, która przecież jeszcze kształtuje swoją postawę patriotyczną i obywatelską.

źródło: www.filmweb.pl

mgr Edyta Krupa – Nadolny