21.09.2019 r. członkowie SKW wzięli udział w akcji „Kromka chleba dla sąsiada”.

Akcja „Kromka chleba dla sąsiada”

Szkolny Klub Wolontariusza od września 2019 r. przeżywał dużo zmian. Opiekę nad  klubem przejął nowy nauczyciel, pani Aneta Żurawska. Grono klubowiczów zasilili liczni w tym roku szkolnym pierwszoklasiści. Stąd pewne opóźnienie w pisaniu sprawozdań z  akcji przeprowadzonych w pierwszym semestrze. Przepraszamy i już przedstawiamy wyniki naszych działań. Działo się, oj działo! W każdym miesiącu realizowaliśmy zaplanowane działania. Już we wrześniu 2019 r. we współpracy z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej zorganizowaliśmy akcję „Kromka chleba dla sąsiada”.

21 września 2019 r. w Biedronce w Trzcińsku – Zdroju nasi niezastąpieni wolontariusze zbierali żywność dla potrzebujących. W sobotnie przedpołudnie zebrali kilka koszy artykułów spożywczych o długim terminie do spożycia. To bardzo dużo. Opiekun, pani Aneta Żurawska, kursowała między Biedronką a Plebanią, opróżniając kosze i dowożąc dary. To  była bardzo udana akcja, która dała uczestnikom ogromną satysfakcję. Na zdjęciu uczniowie, na których jak pokazał czas i późniejsze zbiórki żywności, zawsze można liczyć: Oliwia Sugier, Julia Konsik i Julia Noskowiak z klasy 2 bd LO oraz Bartłomiej Sulikowski z  klasy 2 ac LO.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

mgr Aneta Żurawska