21.09.2019 r. uczniowie I i II klasy patronackiej POMOT uczestniczyli w XXI Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach.

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Rolnicze Agro Show w Bednarach 2019

21 września 2019 r. na zaproszenie prezesa Przedsiębiorstwa Usługowo – Produkcyjnego „POMOT” Sp. z o.o. pana Leszka Siatki, uczniowie I i II klasy patronackiej POMOT mieli okazję uczestniczyć w XXI Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach 2019. Jest to największa wystawa najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i  urządzeń rolniczych w Europie. Na wystawie, o powierzchni 120 hektarów, prezentuje się  około 800 firm z branży rolniczej. Wystawcami są krajowi producenci maszyn rolniczych, a także przedstawicielstwa wszystkich czołowych światowych marek maszynowych, w tym również Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne „POMOT” Sp. o.o.

Na miejscu uczniowie zostali zapoznani z ofertą Przedsiębiorstwa Usługowo – Produkcyjnego „POMOT”. Obejrzeli wozy asenizacyjne o konstrukcji samonośnej i ramowej o  pojemności od 2500 do 30000 litrów na zestawach kołowych jednoosiowych, tandemy, resorowane, jak również kontenery asenizacyjne, agregaty doglebowe i naglebowe, zabudowy samochodów ciężarowych i rozsiewacze nawozów, wapna, piasku i soli.

Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat najnowszych rozwiązań w rolnictwie, uczestnicząc w pokazach maszyn w nowej formule. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokazy polowe w rolnictwie precyzyjnym, techniki uprawy w systemie uproszczonym, jak również przyjrzeć się mobilnemu bankomatowi.

W targach wzięli udział również producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego, producenci wyposażenia budynków inwentarskich i innych branż związanych z rolnictwem.

Nasza młodzież była bardzo zadowolona z wyjazdu na targi, w szczególności z  różnorodności wystawców i ciekawych prezentacji.

Opiekun wycieczki

mgr inż. Monika Kowalska