21.09.2019 r. uczniowie wzięli udział w akcji odnawiania krzyży na Cmentarzu Żołnierzy 1. Armii WP w Starych Łysogórkach.

Akcja odnawiania krzyży na Cmentarzu Siekierkowskim

W dniu 21 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji odnawiania krzyży na grobach żołnierzy spoczywających na Siekierkowskim Cmentarzu Żołnierzy 1.  Armii WP w Starych Łysogórkach.

Jako, że nasza szkoła nosi imię Bohaterów spod Siekierek, 26 uczniów poczuło się  w  obowiązku, aby w ramach wolontariatu uhonorować w ten sposób pamięć tych, którzy jej patronują.

W sobotni poranek uczniowie wraz z opiekunami dotarli na cmentarz autobusem. Wszyscy chętnie i z zapałem zabrali się do pracy, która polegała na malowaniu krzyży. Pogoda sprzyjała i atmosfera przy przedsięwzięciu była bardzo dobra.

Na koniec organizatorzy akcji podjęli naszą młodzież pożywną grochówką, po  czym  zmęczeni, ale zadowoleni z wykonanej pracy, wszyscy wrócili do domów.

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w akcji za ich zaangażowanie.

Opiekunowie

mgr Marek Bednarz