21.10.2021 r. odbyły się otrzęsiny nowych mieszkańców internatu.

Uroczystość pasowania nowych mieszkańców internatu na pełnoprawnych lokatorów

Zgodnie z tradycją, 21 października 2021 roku, w Internacie ZSP w Chojnie odbyły się otrzęsiny wychowanków, którzy w roku szkolnym 2021/2022 po raz pierwszy zamieszkali w naszej placówce.

Nowi wychowankowie zostali zobowiązani do zmierzenia się z zadaniami, przygotowanymi przez wychowawców internatu. Musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, umiejętnościami sportowymi oraz dobrym smakiem.

Uczniowie, w oprawie pięknych makijaży, złożyli uroczyste ślubowanie, przez co wstąpili w “szeregi braci internackiej”. Zwieńczeniem otrzęsin było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

„Otrzęsiny” są sprawdzoną formą integracji. Zabawa, z dużą dozą humoru, sprzyja tworzeniu się pozytywnych relacji między wychowankami.

mgr Sylwia Werszychora