21.10.2021 r. uczniowie klasy 2 d LO w ramach obchodów Święta Drzewa  uczestniczyli w akcji sadzenia lasu.

Sadzenie lasu przez klasę 2 d LO 21.10.2021

21.10.2021 r. uczniowie klasy 2 d LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki uczestniczyli w akcji sadzenia lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Chojna. Leśniczy Sebastian Kałuża, na terenie Leśnictwa Rynica, przeprowadził krótką pogadankę dotyczącą ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Opowiedział również o tym, jak przebiega użytkowanie i hodowla lasów.

Wszyscy uczniowie otrzymali sadzonki drzew i przeszli krótkie szkolenie na temat sposobu sadzenia drzew.

Pod okiem pracowników Leśnictwa, przy sprzyjającej pogodzie, uczniowie w pocie czoła sadzili kolejne drzewa.

Na koniec ciężkiej pracy odbyło się ognisko, przygotowane przez Nadleśnictwo, a  na  pamiątkę wykonane zostało wspólne zdjęcie.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie akcji sadzenia lasu, ufundowanie posiłku oraz  życzliwość. Wyjazd do lasu dał nam poczucie, że każdy z nas może zrobić coś dla  środowiska. Uświadomił młodzieży, że każdy ma wpływ na to, jak wyglądać będzie w  przyszłości nasza planeta.

mgr Agnieszka Pawlaczyk

mgr Gabriela Lasowska