21.11.2018 r. poznaliśmy wyniki konkursu plastyczno – fotograficznego Rack your brains.

Konkurs plastyczno – fotograficzny Rack your brains

W dniu 21 listopada 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – fotograficzny o  idiomach. W konkursie brały udział maksymalnie 3 – osobowe zespoły uczniów z naszej szkoły. Cel konkursu to: nauka idiomów w języku angielskim, zachęcenie młodzieży do  samodzielnego doskonalenia umiejętności językowych, wzbudzenie zainteresowania językiem, umacnianie wiary we własne możliwości, motywowanie do rywalizacji i rozwijania ambicji, rozwój kreatywności oraz umiejętności fotograficznych, plastycznych, współpraca rówieśnicza, jak również doskonalenie zdolności organizacyjnych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu z wykorzystaniem fotografii, prezentującego znaczenie idiomu w języku angielskim.

Komisja w składzie: przewodnicząca zespołu – mgr Joanna Gorska – Hamkało, członkowie – mgr Barbara Oleksy oraz mgr Leszek Lejman oceniła prace plastyczno – fotograficzne pod względem estetyki, jakości wykonania oraz pomysłowości.

Zwyciężczyniami konkursu zostały: Kamila Błoch, Nikola Szlachetka oraz Zuzanna Półchłopek z klasy 2 TH za plakat Speak of the devil – O wilku mowa. Drugie miejsce uzyskali: Klaudia Kremer, Grzegorz Birger oraz Kacper Dębowski za pracę Put a sock in  it  (zamilcz). Trzecie miejsce zajął Dawid Depa z klasy 3 TB za plakat IDIOMY, prezentujący trzy różne zwroty: plenty more fish in the seatego kwiatu jest pół świata, a  piece of cake – bułka z masłem, i am completely broke, i haven’t got a bean – bez grosza przy duszy.

Prace, które spełniły wymagania techniczne i zakwalifikowały się do konkursu zaprezentowano, po rozstrzygnięciu konkursu, na pierwszym piętrze w budynku numer 1.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Uczniowie wykazali się wspaniałą pomysłowością, umiejętnościami językowymi i plastycznymi. Zdobywcy pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

mgr Joanna Gorska – Hamkało