21.11.2018 r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo – Planeta”.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”

W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo – Planeta”. Udział w konkursie polegał na rozwiązaniu testu metodą jednokrotnego wyboru. Test składał się z 30 pytań zamkniętych (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz pytania otwartego na odwrocie kart odpowiedzi (od 0 do 8 punktów). Dziesięć pytań testowych związanych było z wykorzystaniem załączonej mapy.

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta” jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

Celem Konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geografii, przyrody oraz wiedzy o miejscu i znaczeniu Polski na świecie (w aspekcie gospodarczym, jak  i terytorialnym).

W konkursie wzięli udział:

1. Zuzanna Lasowska – kl. II b LO
  2. Natalia Ziembowska – kl. II b LO
  3. Miłosz Parczewski – kl. II b LO
  4. Bartłomiej Tokarski – kl. II b LO
  5. Miłosz Zubala – kl. II b LO
  6. Kornelia Anders – kl. III b LO
  7. Magdalena Bielanin – kl. III b LO
  8. Szymon Boruciński – kl. III b LO
  9. Weronika Firląg – kl. III b LO
  10. Mateusz Grzegórzek – kl. III b LO
  11. Ada Kaniewska – kl. III a LO
  12. Patrycja Radtke – kl. III b LO
  13. Justyna Zygmunt – kl. III b LO

Wyniki konkursu zostaną przesłane do szkoły 31.03.2019 r.

Szkolny organizator konkursu

mgr Edyta Daszkiewicz