21.12.2016 r. kolacja wigilijna w internacie.

Kolacja wigilijna w internacie

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia.
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycją stało się już, że przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły mieszkający w internacie, organizują uroczystą kolację wigilijną.
21 grudnia 2016 r. organizatorzy tej uroczystości zadbali o to, aby ten wieczór był wyjątkowy i magiczny. W pięknie przystrojonej stołówce internatu, czekały stoły nakryte białymi obrusami, a na nich opłatek, świece, dekoracje świąteczne i oczywiście dania wigilijne. W świątecznej atmosferze spotkali się uczniowie, wychowawcy, kierownik internatu, Wicedyrektor Małgorzata Limanówka oraz ks. Wojciech Koladyński.

Kolację wigilijną rozpoczęła kierownik internatu, pani Dorota Szwiec, która złożyła życzenia świąteczne i noworoczne mieszkańcom internatu, a także zaproszonym gościom. Następnie pani Wicedyrektor Małgorzata Limanówka również przekazała uczniom życzenia bożonarodzeniowe. Przed łamaniem się opłatkiem ks. Wojciech Koladyński odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa oraz złożył wszystkim życzenia.

Wiele emocji i wzruszenia dostarczyło dzielenie się opłatkiem i wspólne składanie sobie życzeń.

Do wspólnej wieczerzy zasiedliśmy przy dźwiękach kolęd. W tym roku nasza kolacja wigilijna była bardzo rozśpiewana, wieczór wigilijny uatrakcyjniła nam uczennica Katarzyna Jasińska, która przepięknie zaśpiewała pastorałkę „Maleńka miłość”, a następnie wszyscy razem kolędowaliśmy przy akompaniamencie Jarka Łucki. ›

Kolacja wigilijna jest szczególnym wydarzeniem w życiu mieszkańców internatu, to  kultywowanie polskiej tradycji, związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, a także przeżywanie ich wśród kolegów, co pogłębia więzi i integruje uczniów.
Uczestnikom i gościom uroczystości dziękujemy za niezapomniane chwile, za wieczór w wyjątkowej atmosferze i wzajemnej życzliwości. Uroczystość ta na długo pozostanie w  naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tej niezapomnianej kolacji, pełnej radości i wzruszenia.