21.12.2017 r. odbyła się kolacja wigilijna dla mieszkańców internatu.

Kolacja wigilijna dla mieszkańców internatu

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski

Zbliżając się do nadejścia tej magicznej nocy, 21 grudnia 2017 r., w internacie naszej szkoły odbyła się kolacja wigilijna dla mieszkańców internatu, w której uczestniczyli zaproszeni goście: pani dyrektor Adriana Salamończyk, pani wicedyrektor Agnieszka Bylewska, pedagog szkolny pan Aleksander Lizak, ks. Zbigniew Stachnik. Uroczystość rozpoczęły kierownik internatu pani Dorota Szwiec i dyrektor szkoły pani Adriana Salamończyk, składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie wspólnie z ks. Zbigniewem Stachnikiem odmówiliśmy modlitwę, ksiądz pobłogosławił potrawy wigilijne, po czym wszyscy obecni złożyli sobie życzenia i przełamali się  opłatkiem.

Po oficjalnej części, dzięki naszym paniom z kuchni, zasiedliśmy do kolacji wigilijnej i  delektowaliśmy się potrawami przy pięknie udekorowanym stole. Wspólne biesiadowanie z  pewnością przybliżyło wszystkim atmosferę zbliżających się świąt.

Miłym akcentem naszej kolacji wigilijnej były prezenty od pani dyrektor Adriany Salamończyk, w postaci słodkich upominków, który otrzymał każdy wychowanek internatu.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wieczór i sprawili, że stał się bardzo wyjątkowy. To niepowtarzalne spotkanie, widok uśmiechniętych twarzy, wspaniały klimat magicznego wieczoru, na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Dorota Szwiec