22.03.2017 r. uczniowie klas społeczno – wojskowych realizowali zajęcia dydaktyczne w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia dydaktyczne kl. 1c i 2c
w V Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach

W dniu 22 marca 2017 r. uczniowie klas społeczno – wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wyjechali na zajęcia do 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach.

Po zbiórce, podzieleniu na grupy, klasa 1c pozostała na terenie jednostki ćwicząc musztrę. Natomiast uczniowie klasy 2c wyruszyli na strzelnicę wojskową, gdzie po podziale na  mniejsze grupy mieli do wykonania 3 zadania w obwodzie stacyjnym, tj. strzelanie z  symulatora broni, rzut granatem i składanie i rozkładanie broni.
Pierwsze zadanie to strzelanie z symulatora broni w trzech pozycjach leżącej, stojącej, klęcząc.

W następnym zadaniu uczniowie klasy 2c musieli uporać się z rzutem granatem na  3  odległości: 20cm, 30cm i 40m do zaznaczonych kręgów.

Ostatnim elementem ćwiczeń było składanie i rozkładanie broni na czas.

Po zakończeniu zadań, uczniowie udali się w szyku na teren jednostki, a następnie autokarem powrócili do Chojny.

mgr Marek Łągiewczyk