22.03.2017 r. uczniowie obejrzeli spektakl „Szkoła żon” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Wyjazd do Teatru Współczesnego w Szczecinie
na sztukę „Szkoła żon” Moliera

W dniu 22 marca 2017 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Teatru Współczesnego w Szczecinie na wieczorny spektakl Szkoła żon w reżyserii J. Celedy. Inicjatorkami wycieczki były nauczycielki mgr Edyta Krupa – Nadolny i mgr Hanna Leszczyńska.

Sztuka wzbudziła entuzjazm wśród młodzieży, zwłaszcza aktualną tematyką, co jest zresztą cechą uniwersalną komedii Moliera. Wartka akcja i ciekawa obsada dostarczyły mnóstwo kulturalnych przeżyć. Z pozoru banalna treść i zakończenie zmuszające do refleksji. To aktualna opowieść o miłości, małżeństwie i lęku przed zdradą.

Głównym bohaterem jest Arnolf, który boi się kobiet, zwłaszcza tych myślących samodzielnie. W mężczyznach za to nienawidzi słabości i uległości. Miłość do kobiety to dla niego oznaka braku charakteru i pierwszy krok do utraty honoru. Intryga bohatera mści się na nim samym. Sztuka wywołała śmiech, ale też uczyła pokory w życiu, a zwłaszcza w sferze uczuć.

mgr Edyta Krupa – Nadolny
mgr Hanna Leszczyńska