22.03.2017 r. zorganizowaliśmy akcję poboru krwi.

Akcja poboru krwi

W dniu 22 marca 2017 r. na placu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w  Chojnie po raz kolejny pojawił się mobilny punkt poboru krwi z Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina, zaproszony przez naszą szkołę.

Akcja była jednym z działań w ramach obchodów „Tygodnia Zdrowego Trybu Życia”. Chętni uczniowie, nauczyciele absolwenci oraz mieszkańcy gminy Chojna, mogli oddać swoją krew, która w Polsce jest bardzo potrzebna, a zwłaszcza w naszym regionie. Każdorazowo akcja ta cieszy się wielkim zainteresowaniem.

I tym razem nie było wyjątku. Łącznie krew oddało około 58 uczniów naszej szkoły, dwóch nauczycieli oraz dwóch mieszkańców Chojny. Ta liczba osób pozwoliła zebrać 26 litrów krwi. Osób chętnych było o wiele więcej, jednak ambulans nie był przygotowany na tak dużą ilość osób. Podczas przeprowadzania akcji młodzież zebrała 89 czekolad, które zostaną za  pośrednictwem „wielkanocnego zajączka”, przekazane do placówek opiekuńczo – wychowawczych w Chojnie oraz Trzcińsku – Zdroju.

Jednocześnie w tym dniu odbywały się prelekcje, prowadzone przez lekarza z  Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – doktora Tadeusza Gębkę o tematyce promowania postaw prospołecznych krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Wszystkim krwiodawcom należą się gratulacje i podziękowania za tak wspaniały dar. Przecież hasło „Twoja krew ratuje życie” nie jest pustym sloganem.

Julia Zbaradzka, kl. II b LO