22.03.2021 r. uczniowie kl. 2 bdp LO uczestniczyli online w lekcji geografii w ramach współpracy z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej US.

Lekcja geografii online w klasie 2 bdp LO „Społeczeństwo informacyjne. Gospodarka oparta na wiedzy.”

22.03.2021 r. uczniowie klasy 2 bdp Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny uczestniczyli w przygotowanej, w ramach współpracy z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i  Geografii Społeczno – Ekonomicznej US, lekcji geografii online. Temat lekcji Społeczeństwo informacyjne. Gospodarka oparta na wiedzy przedstawił dr hab. Jacek Rudewicz.

Uczniowie, oprócz poznania znaczenia podstawowych pojęć takich jak: kapitał ludzki, gospodarka oparta na wiedzy, społeczeństwo informacyjne, poznali czynniki wpływające na  rozwój gospodarki opartej na wiedzy oraz cechy takiej gospodarki. Dowiedzieli się jakimi cechami wyróżnia się społeczeństwo informacyjne oraz jakie są pozytywne i negatywne skutki kształtowania się społeczeństwa informacyjnego.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy szkoły z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno – Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

mgr Edyta Daszkiewicz