22.04.2022 r. uczniowie klasy 4 TI przystąpili do egzaminu IT Essentials: PC Hardware and Software Akademii CISCO.

Egzamin IT Essentials: PC Hardware and Software

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 4, kształcący się w zawodzie technik informatyk, przystąpili do egzaminu IT Essentials: PC Hardware and Software Akademii CISCO.

Egzamin obejmował zagadnienia z zakresu budowy i naprawy komputera i urządzeń peryferyjnych, instalacji, naprawy i konserwacji systemów operacyjnych, konfiguracji urządzeń sieciowych oraz zabezpieczania systemów operacyjnych mobilnych, OS X i Linux. Uczniowie podczas kursu wykorzystywali materiały zamieszczone na platformie NetAcad.

IT Essentials pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych, umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach np. serwisanta czy asystenta help desk.

Egzamin zdało 18 uczniów, a uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 29 kwietnia 2022  r. podczas apelu zakończenia roku szkolnego.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Instruktor Akademii CISCO

mgr Kamila Góra