22.04.2022 r. uczniowie klasy wojskowej uczestniczyli w V Zjeździe Klas Mundurowych zorganizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

V Zjazd Klas Mundurowych w Szczecinie

Konferencja metodyczno–naukowa klas mundurowych

województwa zachodniopomorskiego

22 kwietnia sześcioro uczniów z klasy 2 ac LO wzięło udział w V Zjeździe Klas Mundurowych w Szczecinie organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa  Urzędu Wojewódzkiego . Konferencja podzielona była na dwie części. Pierwsza część, to wykłady nt. „Współczesne zagrożenia hybrydowe”, „Nowoczesne kształcenie na rzecz bezpieczeństwa” oraz „14 Zachodniopomorska Brygada WOT”. W drugiej części nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się m.in. z funkcjonowaniem Centrum Zarządzania Kryzysowego, strzelnicą laserową. Odbył się również pokaz pierwszej pomocy, a także bardzo ciekawe spotkanie z kryminologiem oraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

mgr Grzegorz Michasiuk