22.05.2018 r. uczniowie Kamila Błoch (kl. I TŻ) i Gracjan Jasnos (kl. I TI) wzięli udział w finale konkursu „Nastoletnie samobójstwo – wybór czy przymus? Jak zapobiegać?” w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.

Finał konkursu „Nastoletnie samobójstwo – wybór czy przymus? Jak zapobiegać?”

W dniu 22 maja 2018 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w finale konkursu „Nastoletnie samobójstwo – wybór czy przymus? Jak zapobiegać?” w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Szczecin, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin, TVP3 Szczecin, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w  Szczecinie, Stowarzyszenie Absolwentów MBA, Teatr Lalek „Pleciuga” i „Kurier Szczeciński”.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie Kamila Błoch (kl. I TŻ) i Gracjan Jasnos (kl. I TI), którzy nakręcili film na podstawie własnego scenariusza. Na uroczystości obejrzeliśmy wszystkie finałowe filmy i wysłuchaliśmy prelekcji funkcjonariusza Policji Szczecińskiej na temat problemu samobójstw wśród nastolatków.

Początek filmu Kamili i Gracjana

Podczas Gali wręczenia nagród towarzyszyły nam niezwykłe emocje, niestety tym razem konkurencja okazała się lepsza. Udział w finale to ogromne doświadczenie, inspiracja do  podejmowania kolejnych wyzwań.

Szkolny koordynator konkursu

mgr Kamila Góra