22.05. 2018 r. Wiktor Hadała, zwycięzca III miejsca w Konkursie Geograficzno – Nautologicznym, uczestniczył w uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół województwa zachodniopomorskiego.

Podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół województwa zachodniopomorskiego

W dniu 22 maja 2018 r. w auli wydziału matematyczno – fizycznego odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół województwa zachodniopomorskiego.

W uroczystości uczestniczył absolwent naszej szkoły Wiktor Hadała, który uzyskał III miejsce w XI Konkursie Geograficzno – Nautologicznym.

W dniu 7 kwietnia 2018 r. Wiktor Hadała wraz z Natalią Ziembowską z kl. I b LO, Magdaleną Bielanin i Patrycją Radtke z kl. II b LO oraz Kornelią Gil z kl. III b LO, wziął udział w XI Konkursie Geologiczno – Nautologicznym. Organizatorami konkursu byli ZCDN w Szczecinie oraz Akademia Morska w Szczecinie. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu wiedzy geograficznej na poziomie rozszerzonym.

W dniu 9 kwietnia 2018 r. komisja konkursowa ogłosiła wyniki i okazało się, że Wiktor Hadała, uzyskując 28 punktów, uplasował się na III miejscu.

Gospodarzami uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych byli: pani Urszula Pańka – Dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, JM prof. dr hab. Edward Włodarczyk – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr Waldemar Staroń – Koordynator Uczelniany Spotkania. Gala wręczenia nagród laureatom konkursów została poprzedzona wykładem dr Waldemara Staronia na temat „Co można zobaczyć na niebie?”, a dużą niespodzianką okazał się występ Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego, który wykonał cztery utwory pod batutą dyrygenta dr Tadeusza Buczkowskiego.

Wiktor odebrał nagrodę z rąk pani Urszuli Pańka i mgr inż. kpt. ż.w. Remigiusza Dzikowskiego prodziekana ds. Studiów Niestacjonarnych Akademii Morskiej w Szczecinie.

mgr Edyta Daszkiewicz