22.09.2015 r. odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/2016 spotkanie członków Klubu Europejskiego Douzelage.

Pierwsze zebranie członków Klubu Europejskiego Douzelage

W dniu 22 września 2015 r. (wtorek) o godz. 14:15 w sali kinowej w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów spod Siekierek w Chojnie odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/2016 spotkanie członków Klubu Europejskiego Douzelage. Na zebraniu tym założyciel oraz opiekun klubu, pan mgr Janusz Cezary Salamończyk, bardzo ciepło przywitał pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi klubu, nie zapominając również o partycypantach ze starszych klas, którzy zadeklarowali swoją pomoc w nawet najdrobniejszych sprawach. Następnie p. Salamończyk przedstawił ogólny plan działalności organizacji na najbliższy rok oraz polecił zarządowi zredagowanie nowej listy członków klubu. W tym czasie przewodnicząca Emilia Hadrzyńska (kl. III b) wraz z jej zastępcą, Mikołajem Gajowskim (kl. III b), przy użyciu projektora multimedialnego, zaprezentowali najważniejsze projekty realizowane przez Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie wraz z partnerami. Cała audiencja była wyraźnie zainteresowana przedstawionymi rezultatami projektów w postaci zdjęć oraz dwóch filmów nakręconych oraz zmontowanych przez Jakuba Surowieckiego (kl. II abd). Wszyscy uczniowie mieli również szansę na  zaprezentowanie swoich pomysłów, które mogłyby stać się przydatne przy realizacji projektu międzynarodowego.

Na zebraniu obecni byli następujący uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie:

1. Jakub Lechowski
  2. Tomasz Borczyński