22.10.2020 r. odbyły się otrzęsiny nowych mieszkańców internatu.

Otrzęsiny w Internacie

Zgodnie z tradycją, 22 października 2020 roku, w Internacie ZSP w Chojnie odbyły się  otrzęsiny wychowanków, którzy w roku szkolnym 2020/2021 po raz pierwszy zamieszkali w  naszej placówce.

Aby stać się pełnoprawnym mieszkańcem internatu młodsi koledzy i koleżanki zostali zobowiązani do zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez wychowawców internatu. Nowicjusze musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, umiejętnościami sportowymi, jak również dobrym smakiem.

W oprawie pięknych makijaży uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym wstępując w  “szeregi braci internackiej”. Zwieńczeniem było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

„Otrzęsiny” to dobra forma integracji poprzez zabawę z dużą dozą humoru, która sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji między wychowankami.

mgr Hanna Chmura