22.11.2016 r. uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. „Godzina spokoju” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

SPEKTAKL „GODZINA SPOKOJU” W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM
W SZCZECINIE

22 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Współczesnego w  Szczecinie. Na sztukę pt.: „Godzina spokoju” autorstwa Floriana Zellera, zabrały nas  panie polonistki: Katarzyna Mickiewicz – Bindas i Renata Czubak.

Szczecin przywitał nas lekką mgłą. Wały Chrobrego, przy których znajduje się Teatr Współczesny, zachwyciły wszystkich swoją wieczorną urodą i spowodowały, że do budynku, w którym mieliśmy oglądać spektakl teatralny, wchodziliśmy w podniosłym nastroju.

Na deskach Teatru Współczesnego aktorzy opowiedzieli historię pewnej francuskiej rodziny. Michel, jej głowa, pragnie tylko jednego – GODZINY SPOKOJU. Po wielu latach znalazł wymarzoną płytę, której od zawsze chciał posłuchać. Tego dnia wychodzą na jaw różne sekrety i świat wali mu się na głowę. Żona, kochanka, syn, który okazuje się nie być synem, sąsiad i hydraulik wprowadzają chaos. Jego wymarzona, jedyna sobotnia godzina spokoju zamienia się w istny koszmar. Na pozór zgodna i kochająca się rodzina okazuje się nie być taka idealna. Sztuka bardzo subtelnie pokazuje hipokryzję pozornie idealnych rodzin, ale  i  nieprawdopodobną zdolność ludzi do komplikowania sobie życia.

Sztuka w reżyserii Norberta Rakowskiego bardzo rozbawiła publiczność. Gra aktorska była na najwyższym poziomie. Zdarzały się momenty zaskoczenia, zdziwienia i oczywiście – głośnego śmiechu. Scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale grali swoje rolę. W czasie spektaklu na sali panowała cisza i skupienie, często przerywane wybuchami śmiechu. Gdy przedstawienie dobiegło końca, rozległy się długie, zasłużone brawa dla aktorów.
Przedstawienie było świetną komedią z niebanalnym i zaskakującym zakończeniem. Myślę, że uczniowie, którzy nie pojechali na ten spektakl, mają czego żałować.

Marcelina Żarkowska, kl. III a LO