22.12.2016 r. uczniowie kl. III TB i I MZ wzięli udział w szkoleniu w ramach autorskiego programu Xella Polska „Akademia murowania”.

Warsztaty szkoleniowe „Akademia murowania”

Od roku 2012 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie jest uczestnikiem programu Xella Polska „Akademia murowania”. Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym.

Jego celem jest zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi materiałami budowlanymi i metodami murowania oraz wspieranie wysokiej jakości wykonawstwa w polskiej branży budowlanej.

W dniu 22 grudnia 2016 r. w pracowniach szkolnych ZSP w Chojnie, odbyło się szkolenie warsztatowe dla uczniów klasy III TB oraz I MZ. Pan mgr Przemysław Dorogusz, doradca techniczny, omawiał uczniom cały system wznoszenia poszczególnych elementów budynku i  praktycznie demonstrował techniki budowania ścian, wykorzystując bloczki YTONG i inne materiały, które wcześniej były przygotowane.

Była to aktywizująca cześć szkolenia. Młodzież uczestniczyła w czynnościach przygotowania zaprawy, doborze narzędzi, sprzętu, docinaniu bloczków oraz murowaniu. Uczniowie mieli okazję również wykazać się swoją wiedzą budowlaną. Ponadto każdy z uczniów otrzymał książkę o technikach wznoszenia ścian.

Ideą organizowania tego typu pokazów jest zapoznanie uczniów z nowoczesnymi produktami i technologiami budowlanymi, o które rynek produktów jest systematycznie wzbogacany. Uczymy młodzież, że dobry pracownik musi cały czas uaktualniać swoją wiedzę fachową, aby funkcjonować na zmieniającym się rynku pracy.

mgr Joanna Rogacewicz – kierownik pracowni szkolnych