22.12.2020 r. wzięliśmy udział w akcji „Razem na Święta”.

Akcja „Razem na Święta”.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

(Papież Franciszek)

Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Wśród nich byli również nasi uczniowie. Szkolny Klub Wolontariusza zawsze chętnie angażuje się w tego typu akcje. Była to już trzecie edycja akcji. Uczniowie naszej szkoły, w zmienionej pandemią rzeczywistości, postanowili wesprzeć potrzebujących dobrym słowem i najszczerszymi świątecznym życzeniami.

Tym razem mogliśmy liczyć na pomoc nauczyciela informatyki, mgr Doroty Szwiec, która na  zajęciach wraz z uczniami tworzyła przepiękne kartki świąteczne. Trafiły one do  podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Chojnie, Domu Pomocy Społecznej „Dom z sercem” w Trzcińsku – Zdroju, Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Chojnie oraz do pensjonariuszy Nadodrzańskiego Domu Seniora w  Starej Rudnicy.

Opiekun SKW

mgr Aneta Żurawska