22-29.04.2022 r. wzięliśmy udział w II Hotelowym Tygodniu Ziemi.

Hotelowy Tydzień Ziemi w ZSP w Chojnie

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Zainicjowane w 1970 roku przez UNESCO, a w Polsce obchodzone od  1990. Celem Dnia Ziemi jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie i  budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W 2021 roku Karol Weber, inspektor hotelowy i Agata Delmaczyńska, ekspertka ds. ekologii w hotelarstwie greenofficer.pl., postanowili zaangażować hotelarzy, w tym szkoły hotelarskie, do działania i tak spontanicznie zrodził się pomysł na Hotelowy Tydzień Ziemi. W tym roku w dniach 22-29 kwietnia odbywa się II Hotelowy Tydzień Ziemi. Po raz pierwszy do akcji włączają się uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych naszej szkoły. Planowane są następujące działania:

• posprzątanie terenów zielonych w pobliżu szkoły (park),
  • posadzenie symbolicznego drzewka na terenie szkoły z tabliczką upamiętniającą udział w akcji,
  • “Jesteśmy Eko” – działania ekologiczne w praktyce podczas zajęć w pracowniach szkolnych: zakupy produktów bez plastiku, zero waste, segregacja śmieci, Eko hotele i  rozwiązania ekologiczne stosowane w hotelach, foldery i zawieszki hotelowe informujące o możliwościach dbania o naturę.

Dołącz do Nas. Bądź Eko! KAŻDY DZIEŃ TO DZIEŃ ZIEMI!

Zespół nauczycieli gastronomii i hotelarstwa