23.04.2018 r. uczniowie ZSP w Chojnie zajęli III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 23 kwietnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Chojnie po raz kolejny wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w  Gryfinie. Drużyna młodych ratowników zmierzyła się z testem w części teoretycznej oraz  z 6 konkurencjami w części praktycznej.

Uczniowie przez cały rok przygotowywali się do mistrzostw pod kierunkiem mgra Marka Łągiewczyka i po raz kolejny pokazali, że naprawdę potrafią stanąć przed trudnym zadaniem. Drużyna ZSP w Chojnie zajęła 3 miejsce w kategorii Liceum/Technikum.

Uczniom towarzyszył mgr Aleksander Lizak, który dzielnie wspierał drużynę. Uczniowie po  sukcesie w Gryfinie nadal ćwiczą umiejętności niesienia pierwszej pomocy w każdej sytuacji trudnej z życia codziennego.

Aleksandra Lizurej kl. 2 c