23.09.2016 r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”.

Herbertiada 2016

Tradycją naszej szkoły jest rozpoczynanie roku szkolnego od udziału w  Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” – nie inaczej było i tym razem! 23 września 2016 r. w Kołobrzegu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowali w tym przeglądzie: Michalina Czubak z kl. III abd LO, Szymon Boruciński z  kl. II bd LO i Jacek Ceglarek z kl. II bd LO.

Teksty Zbigniewa Herberta nie należą do łatwych – zwłaszcza, gdy chodzi o recytację. Potrzeba wiele odwagi, by się z tą poezją mierzyć i nią mówić. Tym bardziej cieszy fakt, że  od lat nasi uczniowie mają taką odwagę. Laurów tym razem nie zdobyliśmy, ale wyjazd był niezwykle cenny, także z powodów warsztatowych – słuchanie innych recytatorów wszak pomaga zawsze rozwijać własne zdolności, pomaga w znalezieniu inspiracji.

Ks. Wojciech Koladyńsk