23.09.2021 r. uczniowie klasy 3 dp LO uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych z elementów kryminalistyki w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne klasy 3dp LO z elementów kryminalistyki w Instytucie Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

23 września 2021 roku, w ramach współpracy z Instytutem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyły się zajęcia dydaktyczne poszerzające wiedzę z elementów kryminalistyki. W dwóch zajęciach laboratoryjnych uczestniczyła klasa 3dp LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki. Pierwsze zajęcia na temat „Mikroskopowa analiza włosa” przeprowadziła Pani dr inż. Ewa Filip oraz Pani dr Izabela Szućko – Kociuba. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z budową włosa, wykonali preparaty z własnych włosów oraz obserwowali je pod mikroskopem.

Drugie zajęcia na temat „Przeprowadzenie izolacji DNA roślin oraz zapoznanie z techniką elektroforetyczną przy zastosowaniu zestawu THERMO SCIENTIFIC(tm) PHIRE(tm) PLANT DIRECT PCR” przeprowadziła Pani mgr Anna Sielska i Natalia Czarniecka – studentka II roku studiów II stopnia na kierunku Biologiczne Podstawy Kryminalistyki.

Kolejny raz, dzięki współpracy z Instytutem Biologii, a w szczególności dzięki życzliwości Pani dr inż. Ewy Filip, uczniowie mieli możliwość poznać tajniki laboratorium oraz  obsługiwać sprzęt laboratoryjny.

Opiekunowie grupy

mgr Agnieszka Pawlaczyk