23.10.2019 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Udział klas mundurowych
w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie

23 października 2019 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie uczestniczyli w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

W trakcie pobytu uczniowie zostali oprowadzeni po niedawno oddanym do użytku nowoczesnym budynku, a także uczestniczyli w zajęciach pokazowych z taktyki i techniki interwencji, gdzie instruktor prezentował swoje umiejętności w obezwładnianiu napastnika oraz dodatkowe wyposażenie ochronne policjanta.

Ciekawe atrakcje czekały również na strzelnicy. Instruktor zapoznał uczniów z bronią palną będącą na wyposażeniu, a więc pistoletami Walter, Glock, karabinem Kałasznikow czy  strzelbą gładkolufową Mosberg oraz przeprowadził instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa na strzelnicy.

Kolejną “atrakcją” dla uczniów było wcielenie się w rolę przewodnika psa służbowego. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił jako przewodnik. Najpierw trzeba było pod okiem specjalisty przygotować psa do tropienia, następnie podjąć trop, a później przejść już  do  samego tropienia.

Następnym punktem Dnia Otwartego był sprzęt transportowy, jakim dysponuje komenda Policji. Zwiedzający mogli obejrzeć oraz zasiąść za kierownicą m.in.: BMW 330i, Kia Ceed, VW T – 6, motocykla służbowego Honda CBF1000.

mgr Marek Bednarz