23.11.2016 r. odbyło się szkolenie praktyczne z montażu systemów suchej zabudowy M – system.

„Montaż systemów suchej zabudowy M – system”

W dniu 23 listopada 2016 r. w pracowniach szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyło się szkolenie praktyczne, które przeprowadził p.  Dariusz Rychliński – instruktor montażu systemów suchej zabudowy „M – system” z  firmy Atlas.

Celem szkolenia było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi materiałami budowlanymi, technikami montażu oraz zakresem zastosowania płyt gipsowo – kartonowych w pracach wykończeniowych.

Instruktor prezentował materiały używane do prac wykończeniowych ścian i sufitów. Zajęcia miały charakter aktywizujący – uczniowie brali udział w ćwiczeniach montowania płyt oraz  mogli wykazać się refleksem podczas zadawania pytań przez eksperta. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

W szkoleniu brali udział uczniowie z klasy I i III monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz nauczyciele uczący w klasach budowlanych.

mgr Joanna Rogacewicz – kierownik pracowni szkolnych