23.11.2019 r. w ramach Akademii Młodego Prawnika uczniowie kl. 2 a LO uczestniczyli w warsztatach psychologiczno-pedagogicznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Akademia Młodego Prawnika

23 listopada 2019 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach psychologiczno – pedagogicznych – w ramach sobotnich zajęć z cyklu Akademia Młodego Prawnika. Zajęcia z  projektu odbywają się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji przez uczniów szkół średnich w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej. Na zajęciach mamy możliwość poszerzania wiedzy z  podstaw prawa oraz rozwijanie zainteresowań związanych z kulturą prawną poprzez kształtowanie postaw sprzyjających naszej przedsiębiorczości. Ważny jest też kontakt z  rówieśnikami z innych szkół. Warsztaty uczą nas pracy zespołowej, umożliwiają wymianę poglądów.

Zajęcia z psychologii są bardzo interesujące i dotyczą rozwoju naszej pamięci słuchowej i  wzrokowej. Na ostatnich zajęciach mieliśmy możliwość wykonywania ćwiczeń, polegających na gimnastyce mózgu i treningu umiejętności społecznych. Określaliśmy też  nasze kompetencje zawodowe, poznając własne mocne i słabe strony. Po tych zajęciach na pewno więcej wiemy o sobie, staliśmy się bardziej pewni samych siebie.

Zuzanna Lorenc, kl. 2 a LO

Maja Turkiewicz, kl. 2 a LO