24.01.2019 r. uczniowie klasy II b Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Nauk o Ziemi US

Zajęcia dydaktyczne kl. II b LO na Wydziale Nauk o Ziemi US

W dniu 24 stycznia 2019 r., w ramach podpisanej umowy patronackiej, odbyły się  pierwsze zajęcia dydaktyczne na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. W zajęciach, podzielonych na 4 bloki tematyczne, uczestniczyli uczniowie klasy II b LO, którzy realizują rozszerzony poziom geografii. Pierwszy blok dotyczył właściwości wód morskich. Eksperyment przeprowadzony w trakcie spotkania miał odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego morze szumi? Prowadził je dr hab. Roman Marks, prof. US.

O przyrządach do pomiarów meteorologicznych i pomiarach opowiadał mgr Szymon Walkiewicz. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia przyrządów, poznania ich cech i dokładności.

Dr Jacek Rudewicz przygotował warsztaty dotyczące obsługi – nawigacji programu Google Earth. Młodzież uczestniczyła w wirtualnej wycieczce do Denver, Las Vegas i Madrytu oraz porównywała charakter zabudowy tych miast, kształt i wielkość pól uprawnych USA czy Chin.

Ostatnie zajęcia odbyły się w Muzeum Geologicznym w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nauk Przyrodniczych. Zbiory muzeum są imponujące: 8000 okazów w postaci minerałów, skał oraz skamieniałości, jedna z największych na świecie kolekcji piasków plażowych. W cudowny świat minerałów i skał przenieśliśmy się dzięki zajęciom z kierownikiem muzeum – dr Robertem Wozińskim.

mgr Edyta Daszkiewicz