24.04.2017 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 24 kwietnia 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Gryfinie.

Dwie pięcioosobowe drużyny naszych ratowników, z którymi w zakresie pierwszej pomocy przez  cały rok pracował Pan Marek Łągiewczyk, musiały pokazać swoje umiejętności praktyczne i teoretyczne. W ramach rywalizacji zespoły sprawdzały swoją wiedzę praktyczną podczas scen pozoracyjnych takich jak: wypadek komunikacyjny, upadek paralotniarza, zatrucie gazem. Odbył się również test z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wybuch gazu.

Wypadek komunikacyjny
Podczas Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy opiekę nad Młodzieżową grupą WOPR przy ZSP w Chojnie sprawował Pan Aleksander Lizak. Mimo silnej determinacji, starań oraz  wsparcia ze strony Pana Aleksandra Lizaka, żadnej z naszych drużyn nie udało się  stanąć na podium. Jednak brak wygranej nie demotywuje uczniów i już teraz zaczynają ćwiczyć swoje umiejętności, aby odnieść sukces za rok.
Skład drużyn

1. Marcin Dudek