24.05.2021 r. uczniowie klas drugich LO o kierunku humanistyczno-prawnym wzięli udział w wykładzie otwartym “Wojna trzydziestoletnia – między religią a polityką” zorganizowanym przez Instytut Historyczny US.

Wykład online “Wojna trzydziestoletnia – między religią a polityką”

24 maja 2021 r. uczniowie klas drugich liceum ogólnokształcącego o kierunku humanistyczno – prawnym, wzięli udział w wykładzie otwartym, zorganizowanym przez Instytut Historyczny Uniwersytetu Szczecińskiego na temat “Wojna trzydziestoletnia – między religią a polityką”.

Spotkanie rozpoczęła pani dr hab. Małgorzata Machałek, prof. US Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Edukacji. Wykład poprowadził dr hab. Radosław Skrycki, prof. US.

Wykładowca przedstawił genezę oraz ważne wydarzenia z wojny trzydziestoletniej, trwającej w Europie z różnym natężeniem w latach 1618 – 1648, a prowadzonej przez protestantów przeciwko cesarzowi katolickiemu.

W drugiej części pan profesor odpowiadał na pytania słuchaczy. Został zapytany między innymi o postać wodza i polityka Albrechta Wallensteina i wątek Polski w wojnie trzydziestoletniej.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy szkoły z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego i odbyło się poprzez aplikację Microsoft Teams.

mgr Krzysztof Pośniak