24.10.2018 r. uczniowie klas 2c i 3c realizowali zajęciach praktyczno – teoretyczne w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia praktyczne kl. 2c i 3 c LO w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach

W dniu 24 października 2018 r. uczniowie klas 2c oraz 3c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie realizowali zajęciach praktyczno – teoretyczne w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, z których każda odbyła szkolenie z  zakresu strzelania: strzelanie z karabinka z użyciem UST, postawy strzeleckie, zmiana stanowisk ogniowych, taktyki – działania taktyczne sekcji dwu i czteroosobowej, terenoznawstwa – określanie współrzędnych miejsca i przedmiotów terenowych oraz czytanie treści mapy. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami z zakresu musztry indywidualnej i  zespołowej.

mgr Grzegorz Michasiuk