24 – 25.10.2019 r. wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła Pamięta”.

Akcja „Szkoła Pamięta”

W dniach 24 – 25 października 2019 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła Pamięta”. Uczniowie klasy II  H/Ż  oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem ks. Zbigniewem Stachnikiem udali się na cmentarz miejski w Chojnie, aby posprzątać opuszczone groby i  zapalić znicze, w tym także na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

W akcji wzięli udział także uczniowie klasy I ac LO, którzy zapalili znicze oraz oddali hołd pod Pomnikiem Niepodległości, zlokalizowanym na szczecińskim Osiedlu Słonecznym.

Już od wielu lat nasza szkoła przed świętem Wszystkich Świętych prowadzi zbiórkę zniczy i  ta akcja jest rokrocznie kontynuowana.

Dziękujemy wychowawcom i uczniom za udział w akcji.

Amelia Kasperek – przewodnicząca SU

Ks. Zbigniew Stachnik