25.01.2019 r. odbył się bal studniówkowy.

Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.

Leopold Staff

Studniówka 2019

25 stycznia 2019 roku punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole bal studniówkowy. Po długich przygotowaniach nadszedł upragniony czas zabawy i odprężenia dla tegorocznych maturzystów. W tym roku zgodnie z tradycją studniówka zorganizowana została w auli szkoły dokładnie 100 dni przed maturą. Bal rozpoczął się uroczystym powitaniem przez prowadzących – Idę Rumbuć i Macieja Ogonowskiego – dyrekcji, grona pedagogicznego, przybyłych rodziców i oczywiście uczniów.

Następnie glos zabrała Pani dyrektor Adriana Salamończyk, która w krótkim wystąpieniu oficjalnie rozpoczęła uroczystość. Potem przyszedł czas na poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów.

Kolejnym punktem oficjalnej części było wręczenie dyrekcji oraz wychowawcom klas kwiatów w podziękowaniu za poświęcony czas, życzliwość oraz trud i dotychczasowy wkład pracy. Młodzież złożyła także podziękowania rodzicom oraz Panu Markowi Łągiewczykowi za przygotowanie poloneza. Po części oficjalnej uczniowie wraz z gronem pedagogicznym zasiedli do uroczystej kolacji, po której przyszedł czas szaleństw na parkiecie. Tradycyjnie tańce rozpoczął walc w towarzystwie nauczycieli. Potem była już tylko zabawa.

O północy młodzież zatańczyła ponownie poloneza, tym razem w parach z dyrekcją i gronem pedagogicznym. Był to magiczny, niezapomniany, pełen wrażeń wieczór dla wszystkich uczestników, który zakończył się dla najbardziej wytrwałych o godzinie 2.00 nad ranem.

mgr inż. Justyna Sumara

mgr Renata Czubak