25.04.2016 r. odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej pod hasłem „Zasada zrównoważonego rozwoju w ochronie środowiska w aspekcie gospodarczym i prawnym”.

III edycja Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej

Dnia 25 kwietnia 2016 r. odbyła się III edycji Konkursu Wiedzy Prawno-Ekonomicznej pod hasłem „Zasada zrównoważonego rozwoju w ochronie środowiska w aspekcie gospodarczym i prawnym”. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Odział w Szczecinie i Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, z którym  od wielu lat nasza szkoła współpracuje.
Celem konkursu jest zdobycie i pogłębienie wiedzy z zakresu polskiego systemu prawnego, zwiększenie znajomości zagadnień ekonomicznych m.in. z makroekonomii, mikroekonomii i podstaw przedsiębiorczości oraz poszerzenie wiedzy z zakresu prawa ochrony środowiska i jego rozwoju.
W tym roku naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 2 b LO: Aleksandra Sadzewicz, Michalina Czubak, Marek Mularczyk, Tomasz Borczyński i Jakub Lechowski.

Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 50 pytań, podzielonych na 25 z zakresu ekonomii i 25 z zakresu prawa.

Opiekunowie uczniów w czasie trwania konkursu mieli możliwość wzięcia udziału w seminarium połączonym z projekcją filmu pt. ”Wielka zielona ściana. Afryka Afryce”.

Czekamy teraz na wyniki końcowe, które zostaną ogłoszone do 31 maja 2016 r.

mgr Emilia Skrzypa