25.05.2016 r. uczniowie klas mundurowych odbyli zajęcia praktyczno-teoretyczne w 5. Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia w 5. Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach – 25.05.2016r.

25 maja 2016 roku uczniowie klasy 1c i 2c, wraz z wychowawcami wyjechali na kolejne zajęcia praktyczno – teoretyczne do 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach. Po przyjeździe uczniowie zostali wyposażeni w saperki, a następnie wyruszyli w pięciokilometrowy marsz na teren Puszczy Bukowej. Na miejscu dokonano podziału na trzy grupy. Każda z grup miała inne zadanie do wykonania – wykopanie oraz przygotowanie miejsca strzeleckiego w pozycji leżącej, klęczącej oraz stojącej. Po wykonaniu zadania efekty pracy uczniów ocenili zawodowi żołnierze. Zajęcie zakończyły się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, a następnie uczniowie oraz wychowawcy wyruszyli w powrotny marsz do jednostki.