25.05.2017 r. odbył się finał konkursu „Jak uchronić młodych ludzi przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni”.

Finał konkursu „Jak uchronić młodych ludzi przed zagrożeniami
w cyberprzestrzeni”

25 maja 2017 r. odbył się finał konkursu „Jak uchronić młodych ludzi przed  zagrożeniami w cyberprzestrzeni”, organizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczną TWP w Szczecinie. W konkursie wzięły udział dwa zespoły z klasy I  TI.  Pierwszy zespół reprezentowany był przez: Alana Walkowiaka, Marcina Grzesika, Michała Soskę i Kamila Pasiud, zaś w skład drugiego zespołu weszli: Szymon Wróbel, Marcin Szczepański i Sebastian Zazulak. Zadaniem uczniów było nakręcenie 100  sekundowego spotu, którego motywem przewodnim było promowanie bezpiecznych zachowań w cyberprzestrzeni przez młodzież.

Podczas finału nadkomisarz Marzena Maćkowiak – Pluta z Wydziału Prewencji oraz komisarz Daniel Michalski z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wygłosili prelekcje dotyczące zagrożeń i bezpieczeństwa w Internecie.

Pomimo wielkich nadziei, nasz spot nie znalazł uznania wśród jury. Dla autorów nie  był to jednak powód do niezadowolenia, a raczej motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań.

Opiekun konkursu
mgr Kamila Góra