25.05.2018 r. RODO

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu!

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych chcemy przekazać Ci kilka informacji: Zależy nam na zachowaniu Twojej prywatności oraz bezpieczeństwie Twoich danych osobowych, a także na zapewnieniu Ci możliwości realizowania wszystkich przysługujących Ci w związku z RODO praw.

Kto jest administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, ul. Dworcowa 3, 74-500 Chojna dalej zwany Administratorem.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Twoje dane przetwarzane są przez nas w celu wykonywania niezbędnych czynności związanych z celami oświatowymi placówki. Zapewniamy bezpieczeństwo usług, a także zwracamy uwagę na wykrywanie ewentualnych nadużyć. Dane nie będą przekazywane osobom trzecim.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania danych?

Dane przetwarzane są w celu wykonywania statutowej działalności szkoły zgodnie z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Jakie są Twoje prawa w stosunku do danych?

Dane będą przetwarzane do czasu odwołania wyrażonej przez Państwa zgody lub na czas realizowania obowiązku szkolnego Państwa dziecka wynikającego z przepisów prawa. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuacje oraz wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także w wypadku udzielenia zgody, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem.

Z kim kontaktować się celu realizacji swoich praw?

Za pomocą poczty elektronicznej zsp1@zsp1chojna.pl lub osobiście w sekretariacie dyrektora szkoły.