25.09.2017 r. obchodziliśmy „Dzień Budowlańca”.

„DZIEŃ BUDOWLAŃCA”

W dniu 25 września 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Budowlańca”. Naszym celem było pokazanie społeczności szkolnej jak wyglądają zajęcia na pracowniach budowlanych, w jakich szkoleniach biorą udział uczniowie klas budowlanych oraz w jakich konkursach młodzież może się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami.

W związku z obchodami została zorganizowana wystawa, przedstawiająca dokumentację fotograficzną ze szkoleń przeprowadzonych na pracowniach szkolnych, z konkursów oraz  wystawiono projekt domu wraz z makietą, wykonany przez uczniów na zajęciach Koła Budowlanego.

Na pracowni murarsko – tynkarskiej młodzież mogła się wykazać umiejętnościami docinania cegieł i murowania.

Ciekawostką tego dnia był pokaz maszyn budowlanych wykonanych przez ucznia klasy III  TB z klocków lego w odpowiedniej skali.

mgr Joanna Rogacewicz