25.10.2016 r. uczniowie klas II d i III d wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne klas II d i III d
na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

W ramach realizacji podstawy programowej z biologii w zakresie rozszerzonym, uczniowie klasy II d i III d wzięli udział, jak co roku, w zajęciach dydaktycznych na  Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Pod opieką nauczycieli biologii, Agnieszki Pawlaczyk i Barbary Zubali, mogli uczestniczyć w różnorodnych warsztatach dotyczących Anatomii i Fizjologii Człowieka oraz Botaniki, przygotowanych przez  wykładowców wydziału. Ogromnym zainteresowaniem zawsze cieszą się zajęcia na  katedrze Fizjologii, podczas których, pod czujnym okiem Pani dr Wiolety Dudzińskiej, uczniowie mogą samodzielnie zbadać sobie grupę krwi.

W tym roku dodatkowo uczestnicy zajęć bardzo intensywnie ćwiczyli umiejętności mikroskopowania i przygotowywania preparatów, zdobytych wcześniej na lekcji biologii. Na  Katedrze Botaniki i Ochrony przyrody uczniowie oglądali komórki roślinne oraz  obserwowali procesy w nich zachodzące, natomiast na Katedrze Zoologii Ogólnej zapoznawali się z tkankami zwierzęcymi i budową układu rozrodczego człowieka.

Zdaniem uczniów zajęcia były bardzo ciekawe i zapamiętają je na długo. Dzięki  wieloletniej już współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, zainteresowania uczniów biologią mogą w przyszłości stać się ich sposobem na życie. Nasza szkoła umożliwia im poszerzanie tych zainteresowań, a zarazem ułatwia właściwe wybory kierunków dalszego kształcenia.

mgr Agnieszka Pawlaczyk